SZCZEGÓŁY PROJEKTU


Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne jest wyjątkową inwestycją z uwagi na ekologiczne, wysoce wydajne energetycznie rozwiązania. Z powodu wielkości i stopnia złożoności obiektu jest to bardzo rozbudowana instalacja, która wymagała zaawansowanego technologicznie projektu.

W części edukacyjnej zaprojektowany został system radiowęzłowy, składający się z energooszczędnych zestawów głośnikowych, zainstalowanych w korytarzach i salach lekcyjnych. Głośniki zostały idealnie dopasowane do nowoczesnej i jednocześnie powściągliwej stylistyki wnętrz, zdominowanych przez ogromne okna i otwarte przestrzenie. System ten spełnia funkcje bezpieczeństwa oraz rekreacyjne, np. emitowanie komunikatów i odtwarzanie muzyki tła.

W drugim budynku MCER-u zlokalizowane są: basen, sala widowiskowa, sale zajęć sportowych i gimnastycznych oraz salon SPA. Sala widowiskowa, z widownią na 350 miejsc, nagłośniona została za pomocą systemu typu line-array, który w zakresie niskich częstotliwości wspierają podwieszone zestawy niskotonowe. Dodatkowo sala wyposażona jest w dwa subbasy ustawiane na podłodze. Nie zabrakło też dodatkowych zestawów głośnikowych, rozmieszczonych na froncie sceny i na ścianach widowni. Sala widowiskowa foyer oraz garderoby wyposażone są w system komunikacji inspicjenckiej, oparty na urządzeniach przewodowych i bezprzewodowych. Zwieńczeniem tego projektu jest nowoczesny system projekcji multimedialnej z projektorem i ruchomym ekranem.

W części basenowej wymagania odnośnie instalacji nagłośnieniowej były zupełnie odmienne, niż w sąsiadującej z nią sali widowiskowej. Z uwagi na wilgoć i zasolenie do nagłośnienia basenu zaprojektowano 12 zestawów głośnikowych odpornych na takie ekstremalne warunki pracy, o kompaktowych wymiarach, ale dużym zasięgu.

W Sali Sportowej oraz trzech pozostałych salach, w których odbywają się zajęcia gimnastyczne, taneczne czy sporty walki, zaprojektowano adekwatny do potrzeb system nagłośnieniowy, oparty na ściennych zestawach głośnikowych. Ponadto w pozostałych salach i na korytarzach zastosowano system głośników sufitowych. Dodatkowo MCER dysponuje mobilnym systemem nagłośnieniowym.